Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

IROP - stavíme novou školku!

Kontakt

Městský úřad Pyšely
Tel.: 323 647 218
E-mail: urad@pysely.cz

Starostka
Ing. Štěpánka Bednářová
e-mail: starosta@pysely.cz
tel.: 721 933 878

Více zde

Kalendář

Projekt "Vybavení odborných učeben ZŠ Pyšely" realizovaný ze 46. výzvy IROP je realizován.

Nevyvezená popelnice - co dělat?

Volejte přímo call centrum Marius Pedersen: 493 647 701 (8:00 -16:00 hod), a to nejpozději následující den po dni svozu. Případně email mpricany@mariuspedersen.cz s uvedením adresy, kde nádoba nebyla svezena. Než zavoláte do call centra, ujistěte se, zda na komunální a bionádobě máte vylepenou známku pro aktuální rok.

Aktuální počasí

Počasí dnes:

5. 3. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, od SZ postupně místy přeháňky, od 1000m srážky sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Nesvítí veřejné osvětlení?

Nahlaště poruchu na 800 101 109.

Budete potřebovat číslo lampy nebo adresu.

 

 

Anketa

Třídíte odpad?

Celkem hlasů:
2388
Hlasování začalo:
15. 3. 2018
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Obsah

Fotbalové utkání Sk Pyšely x Vrchotovy Janovice - ZÁPAS PRO LUXONA

Datum konání:
29. 8. 2020
Typ akce:
"fotbal"
Místo konání:
Fotbalové hřiště Pyšely - Pyšely

SK Pyšely si Vás dovoluje pozvat na mistrovské utkání v sobotu 29.8. od 17.00 hodin. O přestávce bude zápas přípravek Pyšely x Zaječice. Výtěžek ze zápasu bude věnován na podporu Lukáše ,,LUXONA" Podroužka - Zápas pro Luxona. Říkají mu Luxon… V občance má uvedeno, že se jmenuje Lukáš Podroužek. V osudu má napsáno velké životní drama, které ovlivňuje nejen jeho ale i všechny blízké. Lukášovi bylo 31 let, když se z živoucího, aktivního sportovce proměnil ve člověka trvale závislého na něčí pomoci… Jen další závody Jsou to jen další závody. Další motokros. Další den, na který se Lukáš těší. Zapálený motorkář, vášnivý sportovec, fotbalista i tanečník rokenrolu, rybář i rebel… Dne 12. května 2018 Lukáš túruje motorku a vyráží jako už mnohokrát předtím ze startovní čáry motokrosového závodu v Sedlčanech. Tehdy samozřejmě netuší, že pro něj je to závod poslední. Lukáš cílovou páskou neprojíždí. Ze závodu odlétá vrtulníkem a další dva měsíce o sobě vůbec neví… Výpis z pacientské karty Střešovické nemocnice vypadá na první, druhý i třetí pohled děsivě: 2 měsíce v hlubokém bezvědomí, otok mozku, krvácení do mozku a mozečku, propíchnutá plíce, zlomená žebra, mnohačetné zlomeniny lebky a obličeje, otevřená zlomenina stehenní kosti, zevní fixátor na 1,5 roku… ochrnutá levá strana těla, silné poškození mozku. Pár vteřin Asi jste to slyšeli nebo četli už mnohokrát – během pár vteřin se opravdu může změnit váš život k nepoznání. Lukáš po osudné nehodě „bydlí“ dva roky v nemocnicích v Praze, v Benešově a v rehabilitačním středisku v Kladrubech. Teď už je doma v péči svých nejbližších. Dělá pokroky. Bojuje. Bojuje i jeho rodina a přátelé. Beznaděj, kterou můžeme ovlivnit Jak tvrdí jeho blízcí, Lukáš má obdivuhodnou snahu jít dál. Někdy ho přepadne úzkost, vyčerpání a pocity marnosti, beznaděje. To, co mu pomáhá, je zájem rodiny a přátel, kteří mu fandí, kteří ho drží. Právě tito lidé v čele s Lenkou Černou by mu rádi pomohli k získání finančních prostředků k nákupu kompenzačních a rehabilitačních pomůcek a k celkovému financování již tak nákladných rehabilitačních pobytů. Projekt ,, ROZCHODÍME LUKÁŠE ,, by mohl podstatně ovlivnit nejen Lukášovo fyzické zdraví, ale i to psychické. Může mu totiž dodat víru v lepší budoucnost, chuť snažit se dál, a tolik důležitý pocit sounáležitosti a naděje. Závod se sebou samým Lukáš se rozhodl, že bude znovu závodit – ale tentokrát sám se sebou, se svým tělem, se svými úzkostlivými a beznadějnými pocity. Potřebuje fanoušky! Potřebuje ty, kteří mu uvěří, že to dá. Cílovou pásku Lukáš teď překonává vlastně každý den – když se mu podaří najíst, udělat krok, něco nového se naučit. Je stále na cestě… a možná se po ní i díky vám bude pohybovat rychleji. Děkujeme!

Zobrazit více

Den otevřených dveří na Vysoké Lhotě

Datum konání:
29. 8. 2020
Typ akce:
"akce pro celou rodinu"
Místo konání:
Zámeček Vysoká Lhota - Vysoká Lhota 1, Čerčany

Tradiční slavnost se spoustou zábavy v sobotu 29.8. 2020.

Zobrazit více